top of page

Uzman Klinik Psikolog
Aylin Armağan

Uzman Klinik Psikolog Aylin Armağan, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 2013 yılında Okan Üniversitesi Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji programında, sonrasında da Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamladı.

 

Stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tamamladıktan sonra, 2006-2013 yılları arasında İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü  Çocuk Esirgeme Kurumu’nun bünyesinde 11-18 yaş aralığında cinsel istismara maruz kalmış kız çocukları ve onların aileleri ile çalıştı. Ardından Atatürk Havalimanı Hava Trafik Müdürlüğü Eğitim Birimi’nde kulede çalışan hava trafik kontrolörlerine yönelik danışmanlık hizmeti ve seminerler verdi. Yüksek lisansı süresince Denge Tıp Merkezi Obezite Tedavi Merkezi’nde staj yaptı. Yüksek lisans eğitiminin ardından Dr. Gürkan Kubilay Sağlıklı Beslenme Departmanı’nda kilo problemi ile ilgili merkeze başvuran danışanlarla çalıştı. Ardından çocuklar ve ailelere eğitsel ve sosyal alanlarda ücretsiz destek sağlamak amacıyla oluşturulmuş sivil toplum kuruluşu gibi çalışan bir merkezde, merkezden faydalanan çocuklar ve ailelerine yönelik bireysel danışmanlık, rehberlik çalışmaları ve önleyici eğitim çalışmaları yürüttü. Arkedia Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde ve Nutrist Beslenme, Diyet ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde danışanlarını takip etti. Çalıştığı merkez bünyesinde farklı kurumlara Kurumsal Psikolojik Danışmanlık desteği verdi.  

 

Ergen, yetişkin ve çiftlerle çalışmakta olup, danışanın ihtiyacına yönelik olarak belirlediği eklektik yöntemler kullanmaktadır. Klinik çalışmalarında Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Dinamik yaklaşım, EMDR ve Linehan Enstitüsü tarafından eğitim ve süpervizyonlarını aldığı Diyalektik Davranış Terapisi yaklaşım ve yöntemlerini kullanmaktadır. Çalışma alanları arasında  yeme bozuklukları, obezite, kaygı bozuklukları, depresyon, travma, kayıp ve yas süreci, psikosomatik hastalıklar, ilişki problemleri, iletişim çatışmaları, havacılık psikolojisi yer almaktadır.

bottom of page