top of page

Uzman Klinik Psikolog 
Aytül Aslı SERPEL

Çocuk, Ergen ve Yetişkin Terapisti

Adile Mermerci Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, eğitimine 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde devam eden Aytül Aslı SERPEL, yüksek lisansını Okan Üniveristesi Klinik Psikoloji Programında tamamlamıştır.

Stajlarını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tamamladıktan sonra 2003- 06 yılları arasında New York`ta bulunan Serpel, New York Üniversitesi`nde (NYU) pozitif psikoloji temelli, Kişisel ve Yaşam Koçluğu eğitimi, Farkındalık (mindfulness) eğitimlerine katılmıştır. 2006’da Abdülkadir Özbek Enstitüsünde başladığı Psikodrama eğitimini tamamlayarak Psikodrama Asistanlık Diplomasını almaya hak kazanmıştır.

Büyük Şehir Belediyesinin Avrupa Birliğine Uyum projesi olan Kadın Ve Aile Sağlığı Merkezlerinde bir dönem görev yapan Serpel. Güvenli Davranış Becerileri konularında birçok seminer vermiş ve çocuk ve yetişkinlerle bireysel ve Grup terapileri düzenlemiştir. Güngören Patlamasından mağdur olan çocuklarla, F Tipi cezaevleri ile yürütülen projelerde ve Van Depreminde APHB bünyesinde gönüllü terapist olarak aktif görev almış ve EMDR ile grup terapileri yaparak çocukların travma ile baş etmeleri desteklenmiştir. PMS (Pre- menstural sendrom) belirtilerinin ve Regl ağrısının EMDR ile tedavisi konulu araştırma da görev almıştır.

Kayıp ve Yas, Travma, Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Problemleri, Sınav ve Sağlık Kaygıları, Somatizasyon Problemleri, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Çocuklarda Yeme ve Dışa Atım bozuklukları, Boşanma, ve Fobiler gibi alanlarda Çocuk , Ergen ve Yetişkinlerle Bireysel ve Grup çalışmalarını yürüten Serpel, çalışmalarında Bilişsel Terapi, EMDR yöntemi,Kısa süreli Dinamik Yaklaşım ve Psikodrama tekniklerini ağırlıklı olarak kullanmaktadır.

Aytül Serpel
bottom of page