top of page

Uzman Klinik Psikolog
Berceste Şeber

Saint Benoit mezunu olan Berceste Şeber yüksek onur derecesi ile psikoloji lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlayarak 2017 yılında Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Yüksek lisansı boyunca Balıklı Rum Hastanesi’nde süpervizyon eşliğinde yetişkinlerle çalışmıştır. Eski milli tenisçi olan Berceste Şeber, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde ve Barça Hub Innovation’da spor psikolojisi üzerine eğitimlerini tamamlayarak spor psikolojisi alanında uzmanlaşmıştır. Güncel olarak da Marmara Üniversitesi’nde spor psikolojisi üzerine doktora tezini yazmaktadır.

 

Berceste 2017 senesinde Elpis Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile birlikte çeşitli şirketlerde çalışanlara psikolojik destek vermek amacı ile Klinik Psikolog olarak çalışmalar sürdürmüştür. 2017-2019 yılları arasında Tüpraş İzmir Rafinerisi’nde Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Sonrasında, 2019-2021 arasında ise Zorlu Tekstil ile Klinik Psikolog olarak çalışmalarına devam etmiştir.

 

Berceste, güncel olarak hem klinik hem de spor psikoloğu olarak çalışmaktadır. Avrupa Spor Psikolojisi Federasyonu tarafından Avrupa onaylı spor psikoloğu olan Berceste pek çok farklı spor branşından sporcu ile çalışmasının yanı sıra Red Bull sporcularının spor psikoloğudur. Aynı zamanda Modern Pentatlon Federasyonu gibi çeşitli federasyonlarla çalışmalarını sürdürmektedir. EMDR I. Düzey eğitimini 2019 senesinde tamamlayan Berceste klinik uygulama alanında yetişkinlerle çalışmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ağırlıklı çalışmalarını sürdüren Berceste’nin performans, öfke ve stres yönetimi, ilişkiler, kaygı bozuklukları, iletişim yoğunluklu olarak çalıştığı konular arasındadır.

Berceste Şeber
bottom of page