Klinik Psikolog Tuba Aydın Erol

Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti

tubaerolaydin@gmail.com

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programı Çift ve Aile Terapisi alt dalında eğitimine devam etti. 2011-2017 yılları arasında çeşitli eğitim kurumlarında psikolojik danışman olarak farklı yaş gruplarından çocuklar ve aileleriyle çalışmalarını sürdürdü. Yüksek lisans eğitimi süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yetişkin, çift ve ailelerle çalıştı, vaka ve süpervizyon çalışmalarını sürdürdü.

 

Çift ve aile terapisi çalışmaları kapsamında EFTA- Avrupa Aile Terapileri Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalandırılan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi Eğitimi’nin temel ve ileri düzey aşamalarını tamamladı. Bu süreçte Prof. Dr. Maurizio Andolfi, Howard A. Liddle, Dr. Kriyaki Polychroni ve Prof. Rodolfo De Bernart gibi terapistlerin atölye çalışmalarına katıldı. Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Kültegin Ögel’in üstlendiği Temel Bağımlılık Sertifika Programı’nı tamamlayan Aydın Erol, Mindfulness uygulamalarına duyduğu ilginin ardından Farkındalık Odaklı Stres Azaltımı Programına (MBSR) katıldı. Kendisinin EMDR I. Düzey eğitimi bulunmaktadır.

 

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programında yürütülen saha çalışmalarında grup liderliği yapmakta ve ders vermektedir. Çift ve Aile Terapileri Derneği bünyesinde çalışmalarını 2015 yılından bu yana sürdürmektedir.

 

BATE Psikoloji’de yetişkin, çift ve ailelerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Kayıp ve yas, bireysel ve toplumsal travmalar, kaygı bozuklukları, depresyon, aile/ilişki problemleri, boşanma, ilişki dışı birliktelik gibi başlıklarla çalışan Aydın Erol, psikodinamik ve sistemik yönelimli çalışmaktadır. Seanslarında yaşantısal uygulamalar, Mindfulness ve EMDR gibi yaklaşımlara yer vermektedir.

Son Yazılar