top of page

Uzman Klinik Psikolog
Darina Çüçülayef

İstanbul'da doğup büyüyen Darina Çüçülayef lise eğitimini Sankt Georg Avusturya Lisesi'nde tamamladı. 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji anadal ile Fotoğraf ve Video yandal programından mezun oldu. 2016 yılında aynı üniversitede başladığı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çift ve Aile Terapisi alt dalından The Relationship Between the Disowned Aspects of Self and Relationship Satisfaction: A Discussion from the Perspective of Shadow Archetype başlıklı teziyle mezun oldu.

 

2017 yılında tamamlamış olduğu Duygu Odaklı Çift Terapisi (Emotionally Focused Therapy) eğitimlerinin ise 2015-2021 yılları arasında koordinasyonunu üstlenmiştir. 2019 yılında kurulan Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği DOÇAT'ın kurucu üyesi ve başkan yardımcısıdır. Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda klinik süpervizör olarak görev yapmaktadır.

Psikoterapi pratiğine beden çalışmalarını katmanın önemli olduğunu düşündüğünden 500 saatin üzerinde Yoga Alliance onaylı yoga eğitimi almıştır ve Somatic Experiencing International (SEI) onaylı Somatik Deneyimleme eğitim sürecindedir.

Bireysel yetişkin psikoterapilerini psikodinamik ekol çerçevesinde, bağlanma perspektifinden yürütmektedir. Somatik müdahaleler ve EMDR da uygulamaktadır. Çift terapilerini de duygu odaklı ekol çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Çiftlerle çalışırken de somatik müdahalelerden sıkça faydalanmaktadır. Danışanlarına hem Türkçe hem de İngilizce, online ve yüz yüze hizmet verebilmektedir.

Darina Çüçülayef
bottom of page