Uzm. Kli. Psk. Deniz Özsoy

Çocuk ve Ergen Terapisti​

denizozsoy@batepsikoloji.com

Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Yankı Yazgan Özel Güzel Günler Polikliniği’nde staj yapmıştır. Bu çalışmalarının yanında Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı ve Otobiyografik Bellek Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak görev almıştır. Ayrıca, İstanbul ve Buenos Aires’teki çocuk esirgeme kurumlarında gönüllü olarak çalışmıştır.

 

Uzmanlığını Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın çocuk ve ergen alt dalını tamamlayarak almıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında üniversitenin danışmanlık merkezinde iki yıl boyunca stajyer psikolog olarak çocuk ve gençler ile çalışmış, vaka ve süpervizyon çalışmalarını sürdürmüştür. Tezini çocuk ve terapist arasında oluşan terapötik ittifak üzerine yazmıştır; bu alandaki yayınlar için çalışmaları devam etmektedir. Yüksek lisans eğitiminden bu yana, Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda Psikanalitik Oyun Terapisi araştırma ekibinde yer almakta, çocukların oyun terapisi süreçlerini değerlendirmektedir.

 

BATE Psikoloji’de çocuk, genç ve ailelerine yönelik bireysel oyun terapisi, bireysel psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve psikolojik değerlendirme hizmeti vermektedir. Psikolojik değerlendirmeler, bilişsel (dikkat, zamanlama, dürtüsellik ve hiperaktivite performans testi) ve ruhsal işleyişleri (çocuk - ergen çizim testleri, Rorschach, CAT ve TAT) değerlendiren testleri içermektedir. Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde test eğitimlerine devam etmektedir.

Son Yazılar