top of page

Uzman Klinik Psikolog
Hazal Çelik

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Selçuk Şirin’in projelerinde araştırma asistanı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda New York Üniversitesi’nde bulunan “Sirin Araştırma Laboratuvarı” nda yaz stajını tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğrenci asistanlığı görevini sürdürmüştür. 
 
Yüksek lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Gelişim Psikolojisi bölümünde “Yürütücü işlevler ve ilkokula hazır bulunuşluk arasındaki bağlantılar” adlı tez çalışması ile bitirerek uzmanlığını almıştır. Aynı zamanda yüksek lisans eğitimi boyunca Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve çeşitli projelerde asistanlık desteği vermiştir. Uzmanlığını aldıktan sonra gelişim psikoloğu olarak danışmanlık hizmetlerini gelişim geriliği ve otizmli çocuğu olan ailelerle devam ettirmiştir. Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Master programında çocuk ve ergen alt dalındaki eğitimini "Covid-19 Pandemisinde Bebek Yetiştiren Türk Göçmen Babaların Deneyimleri" adlı tezi ile tamamlamıştır. 
 
Tamamladığı eğitimler içinde deneyimsel oyun terapisi, çocuk merkezli oyun terapisi ve mentalizasyon temelli çocuk terapisi bulunmaktadır. BATE Psikoloji’de çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik bireysel oyun terapisi, bireysel psikoterapi, psikolojik danışmanlık, psikolojik değerlendirme hizmeti vermektedir. Psikolojik değerlendirmeler, bilişsel (gelişimsel değerlendirme ve ilkokula hazır bulunuşluk) ve ruhsal işleyişleri değerlendiren testleri içermektedir.

DSC_5557 copy.tiff
bottom of page