top of page

Uzman Klinik Psikolog
Irmak Bakırezen

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Koç Üniversitesi'nde Kimya ve Biyoloji Mühendisliği ve Psikoloji bölümlerinden çift anadal yaparak mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Çift ve Aile alt dalında yüksek lisansından "Zihin Kuramının İlişkilere ve İletişim Yöntemlerine Etkileri" adlı  tezini tamamlayarak mezun oldu. 

 

Lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde stajyer psikolog olarak görev aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde stajyer psikolog olarak yetişkin, çift ve ailelerle çalıştı ve vaka, süpervizyon çalışmalarına katıldı.

 

Farkındalık Odaklı Stres Azaltma (Mindfulness-Based-Stress-Reduction, MBSR), İçsel Aile Sistemleri Terapisi, Bağlanma Odaklı Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Cinsel Terapi eğitimlerini tamamladı. EMDR I. ve II. Düzey eğitimlerini aldı.

 

World Human Relief kapsamında Uganda'da çocuklara psikososyal destek çalışmalarına, Karanlığı Arala projesinde çocuklara yönelik cinsel istismarın engellenmesi için çalışmalara, İzmir depremi sonrası psikososyal destek ekibinde saha çalışmalarına katıldı. Hala World Human Relief’in sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır.

 

BATE Psikoloji’de genç, yetişkin ve çiftlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Travma, kayıp ve yas, depresyon, fobiler, kaygı bozuklukları, öfke problemleri, ilişki problemleri gibi konularda Sistemik Terapi, Psikodinamik Terapi, İçsel Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi,  EMDR, Mindfulness gibi ekollerinden yararlanmaktadır. İngilizce terapi yapmaktadır.

Irmak Bakırezen
bottom of page