Uzman Klinik Psikolog
Darina Çüçülayef

İstanbul'da doğup büyüyen Darina Çüçülayef lise eğitimini Sankt Georg Avusturya Lisesi'nde tamamladı. 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji anadal ile Fotoğraf ve Video yandal programından mezun oldu. 2016 yılında aynı üniversitede başladığı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çift ve Aile Terapisi alt dalından mezun oldu.

Tamamlamış olduğu Duygu Odaklı Çift Terapisi (Emotionally Focused Therapy) eğitimlerinin ise 2015 yılından beri koordinasyonunu üstlenmektedir. 2019 yılında kurulan Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği DOÇAT'ın kurucu üyesi ve başkan yardımcısıdır.

Psikoterapi pratiğine beden çalışmalarını katmanın önemli olduğunu düşündüğünden 500 saatin üzerinde Yoga Alliance onaylı yoga eğitimi almıştır ve Somatic Experiencing International (SEI) onaylı Somatik Deneyimleme eğitim sürecindedir.

Bireysel yetişkin psikoterapilerini psikodinamik ekol çerçevesinde ilişkisel bir perspektiften somatik müdahaleler kullanarak; çift terapilerini de duygu odaklı ekol çerçevesinde gerçekleştiren Darina Çüçülayef birey ve çiftlerle online psikoterapi de yapmaktadır.

ZKNNC_DarinaCuculayef_IMG_9867_crop.jpg