Uzman Klinik Psikolog
Liana Keşçioğlu

2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında ise Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans dış stajını Fransız Lape Hastanesi’nde, iç stajını ise Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde süpervizyon çalışmaları eşliğinde tamamladı.

 

2005 yılından bu yana birçok eğitim ve süpervizyon çalışmalarına dahil oldu. EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing; Bilişsel-Davranışçı Terapi; Aile Terapisi; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi; Filial Terapi; Çözüm Odaklı Terapi; Theraplay Oyun Terapisi eğitimlerinin yanı sıra Psikanalitik Terapi alanında çok sayıda eğitime katıldı.

 

Farklı özel okul ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde, farklı yaş grupları ile çalışarak rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri yürüttü; öğretmen ve ebeveynlere yönelik çeşitli atölye çalışmaları, seminerler ve eğitimler düzenledi. Pek çok sosyal sorumluluk çalışmasında görev aldı.

 

6-16 yaş arası çocuklardaki bilişsel sorunlarının tespitinde kullanılan WISC-IV Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği’nin uygulama sertifikasını almaya hak kazandı. Aynı zamanda Prof. Dr. Öğet Öktem ve Uzm. Psk. Şükriye Akça Kalem tarafından verilen “Nöropsikolojik Testler”; Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen “Denver II Gelişimsel Tarama Testi”; İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen “Cognitive Assessment System” (CAS) Değerlendirme Bataryası; Disleksi Derneği tarafından verilen “Erken Okuryazarlık” ve “Hizlı İsimlendirme” testleri; Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen “Çizimlerin Projektif Değerlendirilmesi” eğitimlerini tamamladı. “Çocuklar için Projektif Testler” (Rorschach, CAT, TAT) ve “Psikanalitik Çocuk Ergen Psikoterapisi Formasyonu” ise devam ettiği eğitimler arasında yer almaktadır.

 

Youtube “Peki Ne Yapmalı?” kanalında duygu regülasyonu, iletişim becerileri, cinsel gelişim, öfke ve kaygı yönetimi, sosyal-duygusal beceri gelişimi gibi çocuk, ergen ve yetişkin psikolojisine dair pek çok konuda bilgilendirici videolar yayınlamaktadır.   

 

BATE Psikoloji bünyesinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel psikoterapi çalışmalarını yürütmektedir. Yetişkinlerde travma, kayıp ve yas, kaygı bozuklukları, depresyon gibi alanlarda; çocuk ve ergenlerde öğrenme sorunları, dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik, kaygı bozuklukları, duygusal sorunlar, uyum ve davranış sorunları, sınav kaygısı gibi alanlarda çalışmakta; ebeveynlere ise boşanma, okula uyum, okul olgunluğu, kardeş kıskançlığı, kayıplar ve yas süreci vb. pek çok konuda danışmanlık yapmaktadır. Farklı okul ve kurumlarda profesyonellere ve ebeveynlere yönelik seminerler vermeye devam etmektedir.

WhatsApp Image 2021-10-16 at 20.57.03.jpeg