Uzman Klinik Psikolog
Sena Avaz Avcı

Sena Avaz Avcı, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından, Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Anne Red Algısı, Baba Red Algısı ve Baba Katılımının Genç Kadınların Psikolojik Uyumu ve Depresyonu Üzerindeki Etkisi” konulu teziyle bitirerek uzmanlığını almıştır.

Yüksek Lisans eğitim sürecinde TÜBİTAK’ın “Anne ve Babaların Kız Çocuklarının Eğitimi Üzerine Tutumu” konulu projesinde çalışmıştır. Bunun yanı sıra, bir özel eğitim merkezinde özel gereksinime ihtiyaç duyan kişilere bireysel eğitim verip, bu kişilerin ailelerine danışmanlık yapmıştır. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak çalışmış, ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ÇEMATEM (Çocuk – Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi)’de stajyer psikolog olarak çalışmaya devam etmiştir. Yüksek Lisans eğitimi süresince Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Konsultasyon-Liyezon bölümünde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde stajyer psikolog olarak yetişkinlerle çalışmış, vaka ve süpervizyon çalışmalarına katılmıştır. Uzmanlığını aldıktan sonra, Türkiye İş Kurumu’nda eski hükümlü ve uzun süreli işsiz kalmış bireylerle çalışmıştır.

Ergenler ve yetişkinlerle çalışan Avcı, ayrıca özel bir anaokulunda çocukları gözlemleyip ailelerine danışmanlık vermektedir.

Sena Avaz Avcı, psikoterapi eğitimlerinin yanı sıra Rorschach, MMPI, WAIS gibi klinik amaçlarla sıklıkla kullanılan test ve envanterlerini uygulama ve yorumlama eğitimlerini almıştır. Bunun yanı sıra, ulusal pek çok kongrede sunumları bulunmaktadır.

DSC_5636 copy.jpg