Uzm. Kli. Psk. Sendi Bağban

Çocuk, Ergen ve Yetişkin Terapisti​

sendibagban@hotmail.com

Lisans eğitimini 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji programından uzmanlığını almıştır. Lisans eğitimleri süresince Yedikule Surp Prgiç Ermeni Hastanesi ve Şişli Etfal Eğitim ve araştırma hastanesi Psikiyatri kliniğinde stajlarını tamamladı. Bilgi üniversitesinin yürüttüğü “Minik Yürekler” ve “İstanbul Twin Study” projelerinde aktif yer aldı. Eğitim süresince Prof. Dr. Byron Norton ve Psikolog Nilüfer Devecigil’den oyun terapisi I. Düzey ve travma geçirmiş çocuklarda deneyimsel oyun terapisi eğitimlerini aldı. 2013-2014 yılları arasında Little Flowers anaokulunda psikolog olarak görev alarak çocuk, ergen ve aileleri ile çözüm odaklı terapi eğitimlerini tamamladı.

 

2014’den beri Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) uygulayıcı ortağı olan İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İKGV) Esenler çok amaçlı destek merkezinde göç, kayıp, yas, savaş travma alanında çocuk, ergen ve aileler ile çalışmaktadır. Biriz Derneğinin Yanyana projesi kapsamında çocuklarla grup terapi programını yürütmektedir. Travma alanında çalışmalarına devam ederken EMDR I. Düzey sertifikasını alarak süpervizyonlarını tamamladı. Soma Dayanışma Ağı projesi kapsamında psiko-sosyal destek alanında sahada gönüllü psikolojik destek çalışmalarını sürdürdü. 2016-2018 yılları arasında TPD Travma Afet ve Kriz birimi eş-başkanlık görevini üstlendi.

 

Bireysel çalışmalarına Bate Birey ve Aile Terapileri enstitüsünde çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışarak devam etmektedir. Bireysel psikoterapi uygulamalarında çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar ile kayıp ve yas, çocuklarda ve yetişkinlerde travmalar, kaygı bozuklukları, depresyon ile psikodinamik ve eklektik yönelimli çalışmaktadır. Seanslarında EMDR, Çözüm odaklı ve Bilişsel terapi ekollerinden faydalanmaktadır.

Son Yazılar