Uzman Psikolog
Şirin Hacıömeroğlu ATÇEKEN

Çift ve Aile Terapisti

B.A.T.E. Kurucu Ortağı

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Ardından Fulbright Eğitim bursiyeri olarak Amerika’da Drexel Üniversitesi’nde Evlilik ve Aile Terapisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzman oldu. Philadelphia’da 3 sene Aile Terapisi Tedavi Merkezi ve Thomas Jefferson Hastanesi’nin Aile Sağlığı Merkezi’nde madde bağımlılığı, travma ve aile ilişkileri alanında çalıştı. Aynı zamanda Philadelphia Riverside Hapishanesi’nde mahkumlarla travma ve aile ilişkileri üzerine grup terapisi çalışmalarında bulundu.

Kendisi halen, kurucu ortaklarından olduğu BATE Birey ve Aile Terapileri Enstitüsünde yetişkin, çift ve ailelerle psikoterapi yapmakta, uzmanlara eğitim ve süpervizyon vermekte, çeşitli proje ve araştırmalarda çalışmaktadır.

Aynı zamanda EMDR Danışmanı ve EMDR Türkiye Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Atçeken, EMDR ile kronik baş ağrısı tedavisi, EMDR tekniği kullanarak sporcu, çalışanlar ve oyuncularla performans geliştirme, grup terapileri, psikolojik travma, öfke ve stres yönetimi, uçuş korkusu, fobiler, yas süreçleri, depresyon, kaygı bozuklukları ve panik atak tedavisi, çift ve aile terapisi gibi konularda çalışmaktadır.

Genç ve ergenlerle de çalışan Atçeken, Türkiye’de yaşayan yabancılarla İngilizce terapi de yapmaktadır.

Bir diğer mesleki ilgi alanı Kariyer Danışmanlığı olan Şirin Atçeken, Dünya Bankası Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması ödüllü VOLEY (Vizyon Oluşturma Entegratif Yöntemi) Projesinin yaratıcı ve uygulayıcı ekibinde yer aldı. Gençlerin mesleki eğilimlerini içsel süreçlerle ortaya çıkarmak ve kişisel, içsel ve hayata dair farkındalıklarını arttırmak üzere oluşturulmuş bu yöntem İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi tarafından desteklendi.

sirin.png