top of page

Uzman Psikolog
Tuba AKYÜZ

Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti

B.A.T.E. Kurucu Ortağı

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirdi. Amerika’da Boston College’da danışmanlık ve klinik psikoloji alanında yüksek lisansını burslu olarak tamamladı.

Klinik stajını Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptı. Ardından yine Harvard Üniversitesi’nin eğitim hastanelerinden olan Cambridge Health Alliance Kliniklerinde vaka koordinatörü ve uzman psikoterapist olarak çalıştı. Eş zamanlı olarak, Massachusetts General Hospital’da eğitim ve süpervizyon çalışmalarını sürdürdü. Bu süreçte psikolojik travmalar üzerine yoğunlaşan Akyüz, Kompleks Travma ve Travma Terapisi eğitimlerini

Dr. Judith Herman’dan aldı ve ekibiyle çalışma fırsatı buldu.

Travma, kriz, kayıp ve yas, depresyon, fobiler, kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, öfke yönetimi ve ilişki problemleri gibi başlıklarda gençlerle, yetişkinlerle, çiftlerle ve gruplarla çalışan Akyüz, klinik uygulama alanında, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Stratejik Aile Terapisi, Kısa Dönem Psikodinamik Terapi, Travmaya Müdahale ve EMDR yöntemlerini kullanmaktadır. Akyüz, çalışmalarında son yıllarda yakından ilgilendiği Diyalektik Davranışçı Terapi (DDT) ve Farkındalık (mindfulness)’a da yer vermektedir.

2010 yılından bu yana Türkiye’de bulunan Tuba Akyüz, aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi psikoloji ve psikolojik danışmanlık bölümlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Tuba Akyüz
bottom of page