top of page

Uzman Klinik Psikolog
Yonca Fener

Lise eğitimini Nilüfer Bursa İstanbul Fen Lisesi’nde tamamlayan Yonca Fener, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur.

 

Psikoloji eğitimi süresince Boğaziçi Üniversitesi Aile ve Çocuk Araştırma Laboratuvarı ve Koç Üniversitesi Ruh Sağlığı Laboratuvarında araştırma asistanı olarak Türkiye’de Erken Çocukluk Gelişim Ekolojileri, Eşler Arasında Anlaşmazlık Çözümü Süreçlerinin Güçlendirilmesi ve Travma ve Erken Dönem Adaptif Olmayan Şemalar projelerinde asistanlık görevi yapmıştır. Galip Öztürk Sevgi Evleri ve Cerrahpaşa Hastanesi Onkoloji bölümünde sivil toplum kuruluşları iş birliği ile yürütülen ruh sağlığı odaklı gönüllü projelerde yer almıştır.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çift ve Aile Terapisi alt dalında eğitimine başlamıştır.  İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde stajyer psikolog olarak yetişkin, çift ve ailelerle çalışmıştır. Eğitim ve staj süreçlerini tamamlamasının ardından, yüksek lisans eğitiminin tez aşamasındadır.

 

Duygu Odaklı Çift Terapileri Derneği (DOÇAT) bünyesinde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde idari asistanlık pozisyonunda çalışmaya devam etmektedir.

 

BATE’de yetişkin, çift ve ergenlerle çalışmalarını yüz yüze ve online seçenekleri ile sürdürmektedir. Yetişkin ve ergenler ile Psikodinamik ve Sistemik ekolleri temel alan bütünleşik bir yaklaşım ile çalışmalarını sürdürürken, çiftlerle Duygu Odaklı yaklaşımlardan faydalanmaktadır.

Yonca Fener
bottom of page